Felietony

No to wakacje się skończyły !!! Ze wszystkimi konsekwencjami, nie tylko końcem upałów, ale także "politycznym luzem". Chociaż z tym luzem, to chyba coś nie tak. Dla nas dowodem może być liczba głosujących w sondzie "nepotyzm i kolesiostwo na terenie naszego powiatu". Absolutnie rekordowa liczba głosujących, około 18 tys. "głosów" wskazuje, że życie polityczne w powiecie , mimo letnich upałów wre. Te emocje wyraża także pewnego rodzaju rywalizację jaką mogliśmy obserwować toczącą się pomiędzy oceną "władz powiatu" oraz Miasta Ropczyc.

     Mamy nadzieję że zaproponowane zmiany na naszym Portalu TP oceniacie pozytywnie. To tylko forma graficzna, na pewno ważniejsze są treści. Tu także deklarujemy, że będziemy starać się sprostać oczekiwaniom. To nie jest proste, bo te oczekiwania są bardzo różne,ale mam nadzieję że wypracujemy dobrą formę. Taką która dostarczać będzie wiadomości z naszego regionu, ale także promować ważne wydarzenia, pokazywać dorobek historyczny regionu i ludzi tu mieszkających lub z tym regionem związanych.Oczywiście liczymy na wasze pozytywne zainteresowanie tym wszystkim co można znaleźć na Portalu TP. Na aktywny udział w naszych sondach,na inspiracje tematów i problemów.
     Oczywiście zapraszamy do współpracy z Redakcją TP. Chcemy jako Redakcja wspomagać w swoim zakresie wszystko co jest pozytywne w życiu społecznym naszej lokalnej społeczności. Naszym podstawowym atutem jest to że "nie jesteśmy na garnuszku lokalnej władzy" ani też żadnej partii. Nie prowadzimy też działalności komercyjnej, co często potrafi skutecznie pozbawić możliwości obiektywnego opisu naszej lokalnej społeczności i jej życia. Jak zapowiedzieliśmy, (przystępując do przebudowy Portalu TP),  łatwo sprawdzić, na ile te deklaracje są prawdziwe.

Taka myśl musi nachodzić, kiedy patrzy się na wycinane drzewa, oraz miejsce gdzie zlokalizowane zostały budowane obiekty sportowe Zespołu Szkół "Zwierza". Przecież ta "ogromna działka" pozwalała przesunąć te boiska, a tu zostawić istniejącą "zieleń", a może nawet ją poszerzyć. Ale to wymaga myślenia, o ludziach i przyjaznego stosunku do przyrody. Jakiś "głupek" tak zaprojektował, a inne "głupki" to zaakceptowały.

Dyżury aptek

 

W tym tygodniu dyżur pełni apteka:

 

Ropczyce:

ul. Rynek 9

 

Sędziszów Młp.:

ul. Jana Pawła II 54 A

Pogoda