Felietony

Należy zauważyć, że wszyscy dzielnie zmagamy się z wysokimi temperaturami tego lata. Poza wyjazdami wakacyjnymi ważne jest także to, co nam oferowane jest w miejscu naszego zamieszkania. W pierwszym miesiącu wakacji to jest lipcu pytaliśmy o ocenę "propozycji wakacyjnych" przygotowanych w danej gminie na terenie powiatu. Tradycyjnie wygrywa Sędziszów, uzyskując 96% pozytywnych ocen. Ropczyce 86%, Ostrów 82%, Wielopole 81%, Iwierzyce 79%. Pośrednio z tego wynika % ocen negatywnych, który najwyższy jest dla Iwierzyc 13%, potem Ropczyce 12% negatywnych. Prawdopodobnie ta ocena nie zmieni się w drugim miesiącu wakacji, to jest sierpniu 2019 r. Pozostając w klimatach wakacyjnych w sierpniu chcemy zapytać o ocenę aktualnych walorów największego w naszym powiecie ośrodka wypoczynku, jakim jest Kamionka, ze swoim zalewem na Tuszymce.

Dziękuje serdecznie za duże (rekordowe) zainteresowanie wakacyjnym felietonikiem. Wakacje trwają, więc ciągle pozostaje nadzieja na wakacyjne spotkania (no i ewentualne dyskusje przy piwku). Dziękuje także tym, którzy wzięli udział w sondzie dotyczącej waszej oceny składu Komisji Wyborczych ostatnich wyborów do PE. Oddano 1470 głosów. Najlepszą ocenę uzyskał Sędziszów, gdzie pozytywnie składy Komisji Wyborczych oceniło 91%. Najgorzej w tej sondzie wypadły Ropczyce, gdzie pozytywnie składy komisji oceniło 83%. Z racji wakacji dystansujemy się od polityki i w tej sondzie pytamy o Waszą ocenę "oferty wakacyjnej" na terenie Waszej Gminy. Pytamy: Czy waszym zdaniem Władze i instytucje danej gminy (szkoły, biblioteki, ośrodki sportu, itp) potrafiły przygotować atrakcyjną ofertę dla mieszkańców, a szczególnie dla młodzieży swojej gminy? Oceniamy w skali: tak (jest OK), nie (czyli pozoruje się jakieś działania), oraz średnio (czyli powielenie skromnej oferty lat poprzednich). Zachęcam do głosowania.
Pozdrawiam
Stanisław Wójciak

Lato, a tym bardziej tak gorące ma swoje prawa. Do tych najważniejszych niewątpliwie należą urlopy, a generalnie wakacje. Stara mądrość mówi że: "wypoczynek dobrze smakuje po odpowiednio ciężkim trudzie". Jak to będzie w naszym i w Waszym przypadku no to się okaże. My deklarujemy, że zdamy rzetelną relację po powrocie z tego wyjazdu. Z naszej strony życzymy Wam dobrego wypoczynku, takiego, który niezbędny jest do pracy, ale także w innych nie mniej ważnych sferach naszego życia. W takim to wakacyjnym klimacie chyba nikt się nie zdziwi, że i nasza Redakcja udaje się w lipcu na "zasłużony wypoczynek". Może tak nie całkiem, bo spróbujemy zachować wakacyjny kontakt z naszymi "odbiorcami Portalu TP". Ale na ile to będzie możliwe, to się okaże dopiero w praktyce. Gdyby to nam nie wyszło (nie było "zasięgu") to czujemy się usprawiedliwieni i obiecujemy, że po powrocie wykażemy zdwojoną aktywność. Przy odrobinie szczęścia może się okazać, że się gdzieś spotkamy "w realu". To by była dobra okazja wypić razem zimne piwo.
Pozdrawiam
Stanisław Wójciak    

Fala czerwcowych upałów zapewne wpływa na poziom emocji życia publicznego, zarówno na poziomie powiatu jak i kraju. To pewnie dobrze, bo po wyborach do Parlamentu Europejskiego i przed czekającymi nas po wakacjach wyborami do Sejmu i Senatu należy się chwila odpoczynku. Lato sprzyja organizacji wszelkiego rodzaju imprez plenerowych, których mamy prawdziwe mnóstwo, także w naszym regionie. Po pierwsze zachodzi obawa, że już niedługo będą prowadzone łapanki na "chętnych uczestników" tych imprez lub zbliżymy się do ideału - jedna impreza i jeden uczestnik. Po drugie niektóre z tych imprez powinny wzbudzić nasze zainteresowanie: kto to robi, za jakie pieniądze i czemu to ma służyć?

Na naszym powiatowym rynku prasy mamy tylko jeden "tytuł" co wielu przypomina dawne czasy (słusznie minione PRL-u). Dlatego pierwsza strona z ostatniego numeru, który ozdobiło zdjęcie "Breżniew w namiętnym pocałunku" dobrze wpisuje się w ogólny profil tego pisma. Także postać "całowana" przecież dobrze znana w środowisku, od zawsze związana z PZPR, z tej nominacji w ZNP, przez wszystkie lata wyróżniająca się w walce z "Solidarnością" i wszystkim co z tym ruchem związane. Mam prawo i obowiązek o tym mówić jako organizator nauczycielskiej "Solidarności" w roku 1980, a potem szef tego związku do roku 2010. Szczególnie haniebne było jego zachowanie w stanie wojennym i latach po nim następujących. Ale tym młodszym trzeba przypomnieć.

Zagłosuj!

JAK OCENIACIE KAMIONKĘ JAKO OŚRODEK WYPOCZYNKOWO-REKREACYJNY

 

Zapraszamy do oddania swojego głosu!

 

Dyżury aptek

 

W tym tygodniu

19.08.2019 - 26.08.2019

dyżur całodobowy pełni apteka:

Ropczyce:

ul. Armii Krajowej 4

tel. (17) 22-28-162

 

 

Pogoda