Wydarzenia - powiat ropczycko-sędziszowski

1 czerwca w Ropczycach rywalizowały teamy oldbojów "Błękitnych Ropczyce" i "Lechii Sędziszów". Gospodarze okazali się gościnni. Piłkarze obu zespołów stworzyli ciekawe, obfitujące w bramki widowisko. Skuteczniejsi okazali się Sędziszowianie i to oni cieszyli się z wygranej w pojedynku "Starszych Chłopców" pokonując "Błękitnych" 6:3. Bramki zdobyli: Rudny, Pacanowski, Rudny, Depa, Zaborniak, Korab, Pazdan, Szeliga, Duduś.

Stanisław Siwiec

W dalszym ciągu na terenie Powiatu Ropczycko - Sędziszowskiego trwa zainicjowana przez Jana Rydzika akcja charytatywna zbiórki makulatury, z której całkowity dochód zostanie przeznaczony na rzecz budowy studni w Afryce. Akcja pod hasłem: "Makulatura na Misje" ma na celu pomoc miejscowej ludności, którzy na co dzień przemierzają duże odległości, by zdobyć wodę zdatną do picia. Mieszkańcy Afryki pragną przede wszystkim ugasić pragnienie oraz uprawiać ziemię, dzięki której zaspokoją potrzebę panującego tam głodu. Do tej pory w Powiecie Ropczycko - Sędziszowskim zebrano ponad 30 ton makulatury, dzięki czemu mieszkańcy w Czadzie mają kolejne studnie. Warto zapamiętać przelicznik - jeden kilogram makulatury to 75 litrów wody dla Afryki. Przypominamy, że do zbiórki przeznaczony jest specjalny zielony kontener znajdujący się na parkingu przy budynku Starostwa Powiatowego w Ropczycach przy ulicy Konopnickiej 5. Przynieść można prasę, książki, kartony, opakowania, ulotki, ścinki.  Nie bądźmy obojętni - "Dobroć dawana innym, zawsze do nas powraca".

Autor: M.K.

Z dużym opóźnieniem, ponieważ Sesja ta odbyła się w poprzedni czwartek, jednak chcielibyśmy odnotować kolejną Sesję władzy powiatowej. W 15 punktowym jej porządku niewątpliwie najważniejszym było przyjęcie sprawozdania finansowego Zarządu Powiatu za rok 2018 i udzielenie Wotum Zaufania. Rzeczą nową było przedstawienie raportu przez starostę o stanie powiatu. Wg. informacji starosty I wersja tego raportu liczyła 700 stron, ta zaprezentowana ok. 100 stron jest prezentowana na stronie internetowej starostwa. Po prezentacji raportu i dyskusji nad nim przegłosowano udzielenie wotum stosunkiem głosów:16 "za", 0 "przeciw", 1 "wstrzymujący się", przy 2 nieobecnych.

Zawsze serdecznie dziękujemy za duże zainteresowanie naszymi sondami. W maju na pytanie o ocenę "zachowania się nauczycieli i szkół" na terenie naszego powiatu oddano 5939 głosów. Jeszcze raz pięknie dziękujemy. Zgodnie z naszą zasadą wyników nie komentujemy, głównie ze względu na działalność "troli BB". Należy zauważyć, że szkoły średnie w powiecie (które nie strajkowały) uzyskały 98% ocen "OK". Pozostałe wyniki można zobaczyć na zakładce "sondy".
W czerwcu chcielibyśmy zapytać o Waszą ocenę składu Komisji Wyborczych głosowania do Parlamentu Europejskiego na terenie Powiatu Ropczycko - Sędziszowskiego. Jak się pięknie mówi głosowanie w ustroju demokratycznym to święto demokracji. W dużej części "kapłanami" tego święta są Komisje Wyborcze. Starsi pamiętają, że w czasach PRL-u składy komisji były tak tworzone, żeby "dawały wyniki" odpowiednio wcześniej ustalone. Jeszcze w wyborach w roku 2014 mieliśmy tego rodzaju praktyki, czego wyrazem było między innymi 20% głosów nieważnych i nienaturalnie wysoki wynik PSL-u. W zasadzie część Komisji Wyborczych od wielu lat ma taki sam skład osobowy, co też daje wiele do myślenia. Zauważalne jest też to, że niektóre osoby praktycznie zawsze są członkami jakiejś komisji wyborczej na terenie swojej gminy (żeby nie wzbudzało to podejrzeń to zawsze w innym obwodzie głosowania). Dlatego z uwagą należy przyglądać się składom Komisji Wyborczych, czy rzeczywiście budzą one nasze zaufanie. Stąd też nasze pytanie na ten miesiąc: Czy skład osobowy Komisji Wyborczej w której Pan/i głosowaliście budził wasze zaufanie (nie budził zastrzeżeń) co do rzetelności przeprowadzenia i ustalenia wyników głosowania? Odpowiadamy: "TAK", "NIE", "NIE POTRAFIĘ OCENIĆ"

Stanisław Wójciak

Zagłosuj!

Czy skład osobowy Komisji Wyborczej w której Pan/i głosował/a budził zaufanie (nie budził zastrzeżeń) co do rzetelności ustalenia wyników głosowania?  

 

Zapraszamy do oddania swojego głosu!

 

Dyżury aptek

 

W tym tygodniu

10.06.2019 - 17.06.2019

dyżur całodobowy pełni apteka:

Ropczyce:

ul. Grunwaldzka 1

tel. (17) 22-18-248

 

 

Pogoda