Wydarzenia - powiat ropczycko-sędziszowski

Grupa „Barbara” Przoduje

W poprzednim roku wspominając to pielgrzymowanie pisaliśmy „Barbara śpiewa”, bowiem to dość wyraźnie wyróżniało ropczycką grupę pielgrzymkową. Prawdopodobnie to spowodowało, że Biskup Edward do tej grupy dołączył w ostatnim dniu wprowadzając rzeszowską pielgrzymkę do Częstochowy. Oczekując na pielgrzymów, pozdrowił kilka grup, a dołączył do „Barbary”. W tym roku było podobnie, ale już w innych okolicznościach. Oczekiwał On pielgrzymów na początku Alei NMP (obok pomnika Św. Jana Pawła II) i dołączył do grupy Św. Barbary, która wprowadzała całą rzeszowską pielgrzymkę – 13 grup.

W sobotę 17-go sierpnia odbyła się kolejna Różańcowa Procesja w naszym dekanacie. Tym razem spod ropczyckiej fary wędrowaliśmy do kościoła Św. Barbary. Tematem ogólnym tegorocznych rozważań są słowa Sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego: "Rzeczy Bożych na ołtarzu cesarza stawiać nam nie wolno! Non possumus!" Poprzez wspólną modlitwę różańcową i śpiew maryjnych pieśni modlimy się o rychłą beatyfikację Ks. Prymasa. W procesji towarzyszy nam różaniec więzienny Ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

5 medali Międzynarodowych Mistrzostw Polski “Poland Open 2019” wywalczyli w sierpniu sumocy LUKS Syreny Gnojnica Wola i LUKS Lubzina. Medaliści Syreny Gnojnica Wola: Natalia Worwa - 1 miejsce (kategoria 55 kg), Paweł Pieprzak - 2 miejsce (kategoria 70 kg), Aleksandra Darłak - 3 miejsce (kategoria 55 kg).
Medaliści LUKS Lubzina: Magdalena Macios - 1 miejsce (kategoria 65 kg) i Hubert Dęborowski - 1 miejsce (kategoria 77 kg). O medale MMP seniorów 2019 atleci walczyli w Krotoszynie.

Autor: Stanisław Siwiec

Piłkarze Olchovii Olchowa i Lechii Sędziszów Młp. rywalizowali 10 sierpnia w derbach powiatu. Był to inauguracyjny pojedynek klasy okręgowej Dębica 2019/2020. W 4 wcześniejszych spotkaniach na szczeblu ligi okręgowej 2 razy wygrywali Sędziszowianie, 2 razy był remis Tym razem po emocjonującym pojedynku górą 1-0 był zespół Olchovii Olchowa.

Autor: Stanisław Siwiec   Foto: A.Górka

W poniedziałek 12 sierpnia miało miejsce uroczyste otwarcie i poświęcenie nowego studia Telewizji Sędziszów. Uczestniczyliśmy w tym ważnym wydarzeniu. Wszystkich Państwa zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z tej uroczystości.

Zagłosuj!

JAK OCENIACIE KAMIONKĘ JAKO OŚRODEK WYPOCZYNKOWO-REKREACYJNY

 

Zapraszamy do oddania swojego głosu!

 

Dyżury aptek

 

W tym tygodniu

19.08.2019 - 26.08.2019

dyżur całodobowy pełni apteka:

Ropczyce:

ul. Armii Krajowej 4

tel. (17) 22-28-162

 

 

Pogoda