Wydarzenia - powiat ropczycko-sędziszowski

1 maja przy Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu odbędzie się uroczysta inauguracja sezonu motocyklowego. Motocykliści przybędą do stóp Pięknej Pani z La Salette, by wspólnie modlić się i prosić o udany i bezpieczny tegoroczny sezon. Uroczysta Msza Święta zostanie odprawiona o godzinie 12:00 na placu sanktuaryjnym.

Powiatowe Centrum Edukacji Kulturalnej zaprasza na wykład Józefa Słodyczki pt. "Roman Dmowski - Architekt Wielkiej Polski" w 100-lecie Konferencji Pokojowej w Paryżu 1919, który odbędzie się w najbliższy czwartek 25 kwietnia o godz. 10:00.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nie umiem być srebrnym aniołem
ni gorejącym krzakiem
tyle zmartwychwstań już przeszło
a serce mam byle jakie.

Tyle procesji z dzwonami
tyle już Alleluja
a moja świętość dziurawa
na ćwiartce włoska się buja.

I wiem, gdy łzę swoją trzymam
jak złoty kamyk z procy
zrozumie mnie mały Baranek
z najcichszej Wielkiej Nocy.

(Ks. Jan Twardowski)

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego składamy wszystkim naszym czytelnikom z serca płynące życzenia. Niech Zmartwychwstały Chrystus przyniesie dla Was wiosenne kwiaty radości, miłości, spokoju i szczęścia. Niech ten szczególny okres będzie dla wszystkich okresem zadumy, wyciszenia, wypoczynku i prawdziwej radości. Niech Wielkanoc umacnia Waszą wiarę, podnosi na duchu i napełnia Wasze serca prawdziwą radością.

Życzy Redakcja Portalu Twój Powiat

92 lata kończy dziś emerytowany papież Benedykt XVI, który od historycznego ustąpienia z urzędu w 2013 roku mieszka w dawnym klasztorze kontemplacyjnym Mater Ecclesiae w Ogrodach Watykańskich. Od kilku dni ze świata napływają życzenia urodzinowe dla emerytowanego papieża. Wczoraj po południu, w wigilię urodzin życzenia „ze szczególną serdecznością” złożył osobiście Benedyktowi XVI papież Franciszek, dołączając do nich także życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Joseph Ratzinger urodził się w Marktl am Inn w Niemczech 16 kwietnia 1927 roku. Został wybrany na papieża 19 kwietnia 2005 roku. 11 lutego 2013 roku ogłosił swoją rezygnację z posługi Piotrowej, a od 28 lutego 2013 roku jest papieżem-seniorem.

W Krotoszynie z końcem marca rozegrano Mistrzostwa Polski 2019 seniorów w sumo. Medale krajowego czempionatu wywalczyli sumocy "Syreny Gnojnica Wola" i "LUKS Lubzina".
Medaliści "Syreny Gnojnica Wola" (trener Ryszard Prokop):
złoty medal – Klaudia Pieprzak (kategoria 55 kilogramów) i Paweł Pieprzak (kategoria 70 kg)
srebrny medal – Damian Ochał (kategoria 100 kg)
brązowe medale – Natalia Fąfara (kategoria 55 kg) i Karolina Pieprzak (kategoria 73 kg)

Zagłosuj!

Jak oceniasz wartość zamieszczanych treści, wygląd, oraz funkcjonalność stron internetowych poszczególnych Gmin naszego powiatu?

 

Zapraszamy do oddania swojego głosu!

 

Zapowiedzi imprez

Kalendarium powiatowe

Dyżury aptek

 

W tym tygodniu

22.04.2019 - 29.04.2019

dyżur całodobowy pełni apteka:

Sędziszów Młp:

ul. Rynek 26

tel. (17) 22-16-643

 

 

Pogoda