W dniu 29 września w Centrum Kultury w Ropczycach miało miejsce spotkanie Seniorów z terenu Gminy Ropczyce w ramach obchodów "II Ropczyckiego Dnia Seniora". Na początku spotkania wszystkich zgromadzonych powitał Florian Żuczek - Przewodniczący Ropczyckiej Rady Seniorów. Swoją obecnością zaszczycili: Bolesław Bujak - Burmistrz Ropczyc, Grzegorz Bielatowicz - Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Andrzej Rachwał - Przewodniczący Komisji ds.zdrowia i porządku publicznego Rady Miejskiej w Ropczycach, Teresa Kiepiel - Dyrektor Centrum Kultury w Ropczycach, Dorota Brzoza - Kierownik Domu Dziennego Pobytu Emerytów, Rencistów, Inwalidów i osób samotnych, Katarzyna Malec i Maja Ignaś - przedstawicielki Fundacji Rozwoju "Dobre Życie" koordynujące projekt "Seniorzy aktywni lokalnie". Projekt „Seniorzy aktywni lokalnie” jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 i ze środków Gminy Strzyżów. Sprawozdanie z dotychczasowej działalności przedstawił Wiesław Strączek - Wiceprzewodniczący Ropczyckiej Rady Seniorów, który poprowadził dalszą część spotkania.

Na scenie zaprezentowały się poszczególne Kluby Seniora z bogatym programem artystycznym. Ropczycki Klub Seniora "Pogodni"przedstawił prezentację o przemijaniu doprawioną dużą dawką humoru. Pozostałe Kluby (Lubzina, Łączki Kucharskie, Niedźwiada, Brzezówka) zaprezentowały wiersze, piosenki i scenki związane z "wiekiem senioralnym".  Nie zabrakło w tym wszystkim humoru i dobrej zabawy, a uśmiech na twarzy seniorów jest najlepszym potwierdzeniem, że warto organizować takie spotkania. Podczas obchodów II Ropczyckiego Dnia Seniora Burmistrz Ropczyc wraz z p.Andrzejem Rachwałem - Przewodniczącym Komisji ds.zdrowia i porządku publicznego Rady Miejskiej w Ropczycach dokonali pierwszego, uroczystego wręczenia "Kopert Życia" na ręce seniorów z poszczególnych klubów. "Koperta życia" to akcja polegająca na umieszczeniu najważniejszych informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, kontaktach do najbliższych i danych osobowych w specjalnie przygotowanych kopertach. Skierowana jest w sposób szczególny do seniorów, a więc wszystkich, którzy osiągnęli wiek "60 plus". Koperta z tymi informacjami powinna być przechowywana w lodówce (lodówka w dzisiejszych czasach jest w każdym gospodarstwie domowym i jest to miejsce bardzo łatwo dostępne). Po zakończeniu oficjalnych uroczystości wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek przy szwedzkim stole.

Relację Video z tej uroczystości opublikujemy w najbliższym czasie.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Zagłosuj!

Czy mimo odebrania p. Mirosławowi Karapycie tytułu "Honorowy Obywatel Miasta Ropczyce" powinniśmy kontynuować naszą składkę na "paczkę dla byłego Marszałka Województwa Podkarpackiego", działacza PSL

 

Zapraszamy do oddania swojego głosu!

 

Dyżury aptek

 

W tym tygodniu

18.02.2019 - 25.02.2019

dyżur całodobowy pełni apteka:

 

Ropczyce:

ul. Grunwaldzka 9

tel. (17) 22 10 070

   

 

 

 

Pogoda