W dniu 29 września w Centrum Kultury w Ropczycach miało miejsce spotkanie Seniorów z terenu Gminy Ropczyce w ramach obchodów "II Ropczyckiego Dnia Seniora". Na początku spotkania wszystkich zgromadzonych powitał Florian Żuczek - Przewodniczący Ropczyckiej Rady Seniorów. Swoją obecnością zaszczycili: Bolesław Bujak - Burmistrz Ropczyc, Grzegorz Bielatowicz - Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Andrzej Rachwał - Przewodniczący Komisji ds.zdrowia i porządku publicznego Rady Miejskiej w Ropczycach, Teresa Kiepiel - Dyrektor Centrum Kultury w Ropczycach, Dorota Brzoza - Kierownik Domu Dziennego Pobytu Emerytów, Rencistów, Inwalidów i osób samotnych, Katarzyna Malec i Maja Ignaś - przedstawicielki Fundacji Rozwoju "Dobre Życie" koordynujące projekt "Seniorzy aktywni lokalnie". Projekt „Seniorzy aktywni lokalnie” jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 i ze środków Gminy Strzyżów. Sprawozdanie z dotychczasowej działalności przedstawił Wiesław Strączek - Wiceprzewodniczący Ropczyckiej Rady Seniorów, który poprowadził dalszą część spotkania.

Na scenie zaprezentowały się poszczególne Kluby Seniora z bogatym programem artystycznym. Ropczycki Klub Seniora "Pogodni"przedstawił prezentację o przemijaniu doprawioną dużą dawką humoru. Pozostałe Kluby (Lubzina, Łączki Kucharskie, Niedźwiada, Brzezówka) zaprezentowały wiersze, piosenki i scenki związane z "wiekiem senioralnym".  Nie zabrakło w tym wszystkim humoru i dobrej zabawy, a uśmiech na twarzy seniorów jest najlepszym potwierdzeniem, że warto organizować takie spotkania. Podczas obchodów II Ropczyckiego Dnia Seniora Burmistrz Ropczyc wraz z p.Andrzejem Rachwałem - Przewodniczącym Komisji ds.zdrowia i porządku publicznego Rady Miejskiej w Ropczycach dokonali pierwszego, uroczystego wręczenia "Kopert Życia" na ręce seniorów z poszczególnych klubów. "Koperta życia" to akcja polegająca na umieszczeniu najważniejszych informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, kontaktach do najbliższych i danych osobowych w specjalnie przygotowanych kopertach. Skierowana jest w sposób szczególny do seniorów, a więc wszystkich, którzy osiągnęli wiek "60 plus". Koperta z tymi informacjami powinna być przechowywana w lodówce (lodówka w dzisiejszych czasach jest w każdym gospodarstwie domowym i jest to miejsce bardzo łatwo dostępne). Po zakończeniu oficjalnych uroczystości wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek przy szwedzkim stole.

Relację Video z tej uroczystości opublikujemy w najbliższym czasie.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Zagłosuj!

Czy skład osobowy Komisji Wyborczej w której Pan/i głosował/a budził zaufanie (nie budził zastrzeżeń) co do rzetelności ustalenia wyników głosowania?  

 

Zapraszamy do oddania swojego głosu!

 

Dyżury aptek

 

W tym tygodniu

10.06.2019 - 17.06.2019

dyżur całodobowy pełni apteka:

Ropczyce:

ul. Grunwaldzka 1

tel. (17) 22-18-248

 

 

Pogoda