Stowarzyszenie Regionalne oraz "SOLIDARNOŚĆ' Ropczyce otrzymała opinię IPN Rzeszów w sprawie nadania imienia "Władysława Sąsiadka" nowemu rondu (koło PUP). Przypominamy że w listopadzie 2017 r. te dwie organizacje złożyły wspólny wniosek o nadanie temu rondu imienia "100 lecia Odzyskania Niepodległości". Wniosek ten imiennie poparło ok. 160 osób, oraz ok 6,5 tys. w sondzie internetowej Portalu "twójpowiat.pl".

Mimo tego w marcu 2018 r. Rada Miasta nadała temu rondu imię "Wł. Sąsiadka". Wiele osób żyjących pamięta jego "życie i działalność", która musi budzić zasadnicze wątpliwości, stąd też formalny wniosek Stowarzyszenia i "SOLIDARNOSŚCI" o opinie IPN-u w tej sprawie . Została ona wydana z dniem 18.06. br. Otóż niestety akta UB/SB w przypadku Ropczyc należą do wyjątkowo "wyczyszczonych" i praktycznie kończą się z rokiem 1972. Stąd również w tej sprawie brak dokumentów które pozwalałyby na jednoznaczną negartywną opinię (w oparciu o ustawę dekomunizacyjną). Zachowały materiały archiwalne dotyczące pracy ropczyckiej administracji. Nawet w oparciu o analizę tych materiałów  wnioski są "jednoznaczne". Wyraża to zdanie zawarte w opini IPN zdanie : "uderzający brak aktywności jako radny i zastępca Naczelnika". I taka osoba o takich zasługach zostaje patronem ważnego ronda w centrum Ropczyc.

Komentarze  

-1 #1 MN 2018-08-29 10:04
Ot, kolejny "święty w ropczyckim panteonie". Jeśli o nim mówić, o tylko z nabożnym namaszczeniem. Ot, taka lokalna poprawność polityczna. Dla mnie był to człowiek o typowej mentalności komunistycznej. Podczas słynnych strajków rolników jesienią 1981 r. reprezentował wszak "stronę partyjno-rządową" jak byśmy to nazwali. A i w III RP, jako gminny urzędnik też nie dla wszystkich był - łagodnie mówiąc - miły i przyjemny. Dla mnie w każdym razie lokalnym świętym nie jest, podobnie jak kolejna tutejsza "ikona", czyli ks. Zwierz. Ludzie, niestety, wciąż odchodzą i coś mi się wydaje, że kroi się w Ropczycach następny święty...
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Zagłosuj!

Jak oceniasz wartość zamieszczanych treści, wygląd, oraz funkcjonalność stron internetowych poszczególnych Gmin naszego powiatu?

 

Zapraszamy do oddania swojego głosu!

 

Zapowiedzi imprez

Kalendarium powiatowe

Dyżury aptek

 

W tym tygodniu

22.04.2019 - 29.04.2019

dyżur całodobowy pełni apteka:

Sędziszów Młp:

ul. Rynek 26

tel. (17) 22-16-643

 

 

Pogoda