W tym roku Dożynki Gminne w naszym mieście odbyły się w minioną Niedzielę (19.08 br). Obchody rozpoczęła uroczysta koncelebrowana Msza Święta przy ropczyckiej Farze. Celebrze przewodniczył i homilię wygłosił Ks. Prałat Stanisław Słowik - Dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Koncelebransami byli: Ks. Prałat Stanisław Mazur, Ks. Dziekan Leopold Kordas, Ks. Tomasz Kozicki, Ks. Wojciech Styczyński,Ks. Piotr Ciuba, Ks. Marek Kędzior i Ks. Tadeusz Polak.

Na uroczystości obecni byli posłowie: Zdzisław Gawlik oraz Kazimierz Moskal.Obecny był również starosta Witold Darłak Na zakończenie Eucharystii Ks. Proboszcz Stanisław Mazur poświęcił wieńce dożynkowe i chleby. Dalsza część uroczystości odbyła się na Stadionie Miejskim w Ropczycach. Na scenie zaprezentowały się poszczególne grupy dożynkowe ze specjalnie przygotowanym na tę okoliczność programem artystycznym. Były podziękowania i życzenia od Burmistrza skierowane pod adresem rolników, za ich trudną pracę na roli. Kolejnym punktem programu był występ Kapeli Ludowej "Młodzi Kurasie".
Gościem specjalnym niedzielnego wieczoru był zespół "LEMON".

Komentarze  

0 #1 MN 2018-08-29 09:55
Dożynek ci u nas wtym roku dostatek. ostro dożynkują nawet po tych wsiach, gdzie dotąd tego w takiej formie nie było. Cóż, wybory samorządowe za pasem i to kasiorki na organizownie wiejskich imprez miłościwie nam panująca władzuchna nie skąpi. Tegoroczne "wyborcze dożynki" podzieliłbym na dwie kategorie. Na jednych wsiach bawić mógł się cały miejscowy lud. Na drugich jeść, lać gorzałkę w gardziołki i hulać do woli mogli jedynie tego ludu wybitni miejscowi przedstawiciele, bowiem były to imprezy z...zaproszeniami! W obu przypadkach zapłacił podatnik, jednak w tym drugim przypadku jest to jednak wyjątkowa bezczelność! Nie tylko zresztą bezczelność, ale i przeciwskuteczność, bo kogo można do siebie przekonać, jeśli na sali są tylko sami swoi? Amen.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Zagłosuj!

Czy mimo odebrania p. Mirosławowi Karapycie tytułu "Honorowy Obywatel Miasta Ropczyce" powinniśmy kontynuować naszą składkę na "paczkę dla byłego Marszałka Województwa Podkarpackiego", działacza PSL

 

Zapraszamy do oddania swojego głosu!

 

Dyżury aptek

 

W tym tygodniu

18.02.2019 - 25.02.2019

dyżur całodobowy pełni apteka:

 

Ropczyce:

ul. Grunwaldzka 9

tel. (17) 22 10 070

   

 

 

 

Pogoda