W tym roku Dożynki Gminne w naszym mieście odbyły się w minioną Niedzielę (19.08 br). Obchody rozpoczęła uroczysta koncelebrowana Msza Święta przy ropczyckiej Farze. Celebrze przewodniczył i homilię wygłosił Ks. Prałat Stanisław Słowik - Dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Koncelebransami byli: Ks. Prałat Stanisław Mazur, Ks. Dziekan Leopold Kordas, Ks. Tomasz Kozicki, Ks. Wojciech Styczyński,Ks. Piotr Ciuba, Ks. Marek Kędzior i Ks. Tadeusz Polak.

Na uroczystości obecni byli posłowie: Zdzisław Gawlik oraz Kazimierz Moskal.Obecny był również starosta Witold Darłak Na zakończenie Eucharystii Ks. Proboszcz Stanisław Mazur poświęcił wieńce dożynkowe i chleby. Dalsza część uroczystości odbyła się na Stadionie Miejskim w Ropczycach. Na scenie zaprezentowały się poszczególne grupy dożynkowe ze specjalnie przygotowanym na tę okoliczność programem artystycznym. Były podziękowania i życzenia od Burmistrza skierowane pod adresem rolników, za ich trudną pracę na roli. Kolejnym punktem programu był występ Kapeli Ludowej "Młodzi Kurasie".
Gościem specjalnym niedzielnego wieczoru był zespół "LEMON".

Komentarze  

0 #1 MN 2018-08-29 09:55
Dożynek ci u nas wtym roku dostatek. ostro dożynkują nawet po tych wsiach, gdzie dotąd tego w takiej formie nie było. Cóż, wybory samorządowe za pasem i to kasiorki na organizownie wiejskich imprez miłościwie nam panująca władzuchna nie skąpi. Tegoroczne "wyborcze dożynki" podzieliłbym na dwie kategorie. Na jednych wsiach bawić mógł się cały miejscowy lud. Na drugich jeść, lać gorzałkę w gardziołki i hulać do woli mogli jedynie tego ludu wybitni miejscowi przedstawiciele, bowiem były to imprezy z...zaproszeniami! W obu przypadkach zapłacił podatnik, jednak w tym drugim przypadku jest to jednak wyjątkowa bezczelność! Nie tylko zresztą bezczelność, ale i przeciwskuteczność, bo kogo można do siebie przekonać, jeśli na sali są tylko sami swoi? Amen.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Zagłosuj!

Jak oceniacie dekoracje świąteczne na ulicach poszczególnych gmin naszego powiatu ?

 

Zapraszamy do oddania swojego głosu!

 

Dyżury aptek

 

W tym tygodniu

10.12.2018 - 17.12.2018 

dyżur pełni apteka:

 

Ropczyce:

ul. Króla Kazimierza Wielkiego 6A

 

Sędziszów Małopolski:

ul. Jana Pawła II 56

Pogoda