W poniedziałek 10-go grudnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziszowie Małopolskim odbyły się "II Sędziszowskie Spotkania z Ekonomią Społeczną". W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Sędziszowa Bogusław Kmieć, Przewodniczący Rady Miejskiej Marek Pająk, Monika Markowić - Doradca Kluczowy Biznesowy z Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Katarzyna Malec - Animator RARR powiatu mieleckiego oraz zaproszeni goście, przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń, fundacji i spółdzielni socjalnych. Miały miejsce prezentacje stowarzyszeń i przedsiębiorstw społecznych.

Można było dowiedzieć się między innymi o działalności fundacji, takich jak: "SOLID" Ropczyce, "Nadzieja i Wsparcie" im. Ireny Antos w Sędziszowie; o funkcjonowaniu spółdzielni socjalnych, takich jak: "Blizka" i "Jedność"; o działalności lokalnych stowarzyszeń, takich jak: "Rotunda" w Kawęczynie Sędziszowskim, "Złoty Wiek" w Wielopolu Skrzyńskim, "Cosmex" w Sędziszowie, "Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin" w Rzeszowie i innych. Spotkanie zakończyła ożywiona dyskusja, wymiana doświadczeń i kontaktów.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Zagłosuj!

Czy waszym zdaniem Władze i instytucje danej gminy (szkoły, biblioteki, ośrodki sportu, itp) potrafiły przygotować atrakcyjną wakacyjną ofertę dla mieszkańców, a szczególnie dla młodzieżswojej gminy?

 

Zapraszamy do oddania swojego głosu!

 

Dyżury aptek

 

W tym tygodniu

15.07.2019 - 22.07.2019

dyżur całodobowy pełni apteka:

Sędziszów Młp:

ul. Rynek 6 

tel. (17) 22-26-947

 

 

Pogoda