Wydarzenia - gmina Ropczyce

W piątek 7-go czerwca odbyła się kolejna Sesja Rady Miejskiej w Ropczycach. Ważnym jej elementem było złożenie przez Burmistrza Bolesława Bujaka obszernego raportu o stanie gminy Ropczyce. Raport liczący 122 strony przedstawia informację o Gminie Ropczyce w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 roku. Z jego pełną treścią można się zapoznać na stronie internetowej Gminy, także wszystkich zainteresowanych tam odsyłamy. Po przedstawieniu raportu i dyskusji nad nim odbyło się głosowanie w sprawie udzielenia wotum zaufania Włodarzowi Ropczyc. Wynik głosowania był następujący: ZA - 11, PRZECIW - 7, WSTRZYMUJĄCYCH - 3.

Już trzeci rok w dekanalnych różańcowych procesjach wędrujemy do poszczególnych parafii naszego dekanatu w trzecie soboty miesiąca - od maja do października. Majowa procesja wyruszyła 18 maja spod ropczyckiej Fary do parafii p.w. Św. Urszuli Ledóchowskiej na Granicach. Po dotarciu na miejsce została odprawiona koncelebrowana Msza Święta, której przewodniczył Ks. Dziekan Leopold Kordas w asyście Księży Proboszczów ropczyckich parafii. Kolejna dekanalna procesja odbędzie się 15 czerwca. Tym razem wyruszymy do parafii p.w. Św. Rodziny na Czekaju.

Autor: M.K.

W poniedziałek 13 maja przypadała 102 rocznica Pierwszego Objawienia Matki Bożej w Fatimie. W parafii Św. Barbary od początku jej istnienia, a w tym roku przypada 20 rocznica jej erygowania jest tradycja Nabożeństw Fatimskich połączonych z procesją różańcową ulicami osiedla. Nabożeństwa te odbywają się każdego 13-go dnia miesiąca od maja do października. Przybywają na nie liczni wierni, nie tylko z parafii, ale z całego dekanatu. Majowemu nabożeństwu fatimskiemu przewodniczył Ks. dr Marek Story - Wicekanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie. Kolejne nabożeństwo odbędzie się w czwartek 13-go czerwca o godz. 19:00.

Autor: M.K.

Dziś - 13 maja 2019 roku przypada 102 rocznica Pierwszego Objawienia Matki Bożej w Fatimie. W parafii Św. Barbary odbędzie się pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową ulicami osiedla. Modlitwie będzie przewodniczył Ks. dr Marek Story - Wicekanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Autor: M.K.

Zagłosuj!

Czy skład osobowy Komisji Wyborczej w której Pan/i głosował/a budził zaufanie (nie budził zastrzeżeń) co do rzetelności ustalenia wyników głosowania?  

 

Zapraszamy do oddania swojego głosu!

 

Dyżury aptek

 

W tym tygodniu

10.06.2019 - 17.06.2019

dyżur całodobowy pełni apteka:

Ropczyce:

ul. Grunwaldzka 1

tel. (17) 22-18-248

 

 

Pogoda